Një ngjarje e çuditshme është shënuar në Meksikë, ku sipas mediave lokale, trinjakë të porsalindur kanë rezultuar pozitivë me COvid-19. Dy prej trinjakëve, djalë dhe vajzë, janë në gjendje të mirë dhe po trajtohen në një spital në San Luis Potosi, ndërsa foshnja tjetër ka paraqitur probleme dhe është vendosur […]

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov ka shkelur rregullat për ndalimin e përhapjes së korónavirusit dhe është futur në një kishë pa maskë. Për këtë veprim u gjóbit me 153 euro. Lajmin e bëri të ditur ministri i shëndetësisë Kirill Ananiev sot (23 qershor). Një ditë më parë, Ananiev i bëri […]

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pasditen e së martës Meksikën. Lëkundjet e fuqishme kanë qenë me magnitutë 7.5 të shkallës Rihter. Thellësia e epiqendrës raportohet të ketë qenë 12 kilometra ndërsa ende nuk dihet nëse ka rrezik për cunami pasi epiqendra ka qenë pranë brigjeve të Paqësorit. Në disa […]