E pabesueshme ajo që po ndodh me dy futbollistët shqiptarë të Napolit Elseid Hysaj dhe Amir Rrahmani. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare dhe kapiteni i përfaqësueses së Kosovës nuk do të jenë pjesë e sfidës ndaj […]

Reali i Madridit e përmbush misionin e tij dhe arrin të përfitojë nga barazimi i Barcelonës për të marrë i vetëm kreun e klasifikimit në La Liga. Skuadra madrilene edhe pse vuajti më shumë nga sa ishte parashikuar, arriti të marrë 3 pikët në Barcelonë ndaj skuadrës së Espanyolit dhe […]

Tottenham mposhti West Ham 2-0 dhe u rikthye te fitorja pas barazimit javën e shkuar kundër Manchester United. Djemtë e Mourinho mundën “Hammers” falë autogolit të Soucek në minutën e 64 dhe Harry Kane i cili u kthye te goli, duke shënuar në minutën e 82-të. Me këtë tre pikësh […]