Lushnja sot i ka dhënë sot lamtumirën Legjendës Gogoni .

Lushnja i ka dhënë sot lamtumirën e fundit një prej ikonave brilantë të futbollit të saj vite të shkuara. Është ndarë nga jeta ne moshën 83 vjeçare Kristaq Gogoni.

Homazhet për ta nderuar janë mbajtur në Hollin e Qendrës se Kulturës “Vaçe Zela”. Miq e dashamirës si dhe qytetarë të Lushnjes i kanë shprehur ngushëllimet familjarëve. “Taqi” ka qenë e mbetet një prej futbollistet e plejadës së Artë të futbollit Lushnjar ne vitet 60′ ku ka luajtur për ngjyrat e Lushnjes dhe partizanit.

Juljan Kasapi