Njoftime Pune

Më Shumë

Bota

v

Reklama

Shendetesi

Më Shumë
Tri mënyra për të mposhtur përgjumjen pas një dreke të bollshme: Ju duhen vetëm 15 minuta

Tri mënyra për të mposhtur përgjumjen pas një dreke të bollshme: Ju duhen vetëm 15 minuta

Çdo gjë përtej kësaj “nuk funksionon” Sa herë që hamë më shumë se sa është planifikuar, ndihemi të lodhur dhe kemi dëshirën të “rrotullohemi” në shtrat. Ndodh një rënie fizike dhe mendore dhe kjo më…

Kujdes nga çajet për dobësim! Çfarë pasojash negative mund të sjellin në organizëm?

Kujdes nga çajet për dobësim! Çfarë pasojash negative mund të sjellin në organizëm?

Kujdes, mos e teproni me çajet për dobësim… Gastroenterologët thonë se çaji bimor për humbje peshe mund të ndikojë negativisht në funksionimin e veshkave dhe zorrëve, sepse produkti është pjesë e shtesave dietike me ekstrakte…

Gentian Toshkëzi  neurokirurgu Lushnjar që rrëmbeu “America’s Best Doctor”

Gentian Toshkëzi  neurokirurgu Lushnjar që rrëmbeu “America’s Best Doctor” Genti lindi në vitin 1976 dhe u rrit në qytetin tonë të Lushnjes. Ai kreu shkollën e mesme në gjimnazin “18 Tetori” në, dhe ka banuar…

Mjeku shqiptar që bëri transplantin e parë në zemër!

Ky është Prof. Omer Xhemaili nga Tetova . A iështë shqiptari i parë në botë që ka kryer transplant zemre. Së fundmi ai u emërua drejtor në Klinikën e Kardiokirurgjisë në Zürich, Zvicër. Përpara pak…