Horoskopi i javës së 1-7 majit. Luanët marrin lajme të rëndësishme për shtëpinë ose familjen

Eklipsi Hënor në Akrep, më 5 maj, përfundon jo vetëm këtë sezon eklipsesh, por edhe një sërë ndryshimesh të mëdha që na kanë tronditur jetën që nga 15 maji 2022.

Aspekte të tjera të rëndësishme astrale të javës janë hyrja e Plutonit në lëvizjen retrograde më 1 maj, si dhe aspekti midis Mërkurrit retrograde dhe Diellit. Këto do të sjellin momente të zbulesës, si dhe zbulimin e sekreteve.

Pavarësisht kaosit dhe periudhës së vrullshme, ka edhe një pjesë të bukur të kësaj jave. Asnjëri prej nesh nuk duhet të kalojë nëpër të gjitha sfidat që na vijnë vetë. Lidhjet dhe marrëdhëniet vërtetojnë të jenë një sistem i rëndësishëm mbështetës.

Zbuloni horoskopin e javës së 1-7 majit për shenjën tuaj të zodiakut:

Dashi
Eklipsi hënor më 5 maj të lejon të çlirohesh nga një borxh. Një diskutim i sinqertë me një mik të ngushtë ose anëtar të familjes ju jep një perspektivë të re dhe ju ndihmon të zbuloni se situata juaj nuk është aq serioze sa mendonit.

Demi
Eklipsi hënor më 5 maj është një pikë kthese për një nga marrëdhëniet tuaja më të ngushta. Mund të jetë një fejesë, një ndarje ose një marrëdhënie e re biznesi. Të dish se ku je në një partneritet të lejon të eksplorosh më lehtë identitetin tënd. Mjaft e kufizove veten dhe përpiqu të zbulosh të gjitha mundësitë.

Binjakët

Kjo javë është një nga javët më të ngarkuara që keni pasur kohët e fundit. Eklipsi hënor më 5 maj thekson se sa përgjegjësi të reja keni marrë muajt e fundit. Sekreti është të zbuloni se si të bëni një punë më të mirë në mënyrë që të mos mbaroni në të ardhmen. Këtë javë bëni diçka që do t’ju japë gëzimin e të jetuarit.

Lexoni pjesën tjetër në WOWbiz.al