Dua Lipa, bionde kameleon, koncertin Milanos 2021

Dua Lipa, yllit të popit  iu desh të anulonte përsëri dhe me ngurrim koncertin e planifikuar në Forumin Mediolanum në Assago, pranë Milanos, më 10 shkurt 2021. Tani për tani data e re është tetori 2021. Biletat e blera mbeten e vlefshme për datën e re. Në ndërkohë, ylli ynë shqiptar në firmën muzikore ka ndryshuar edhe një herë pamjen e saj duke treguar veten me një prerje flokësh të re në krahasim me mënyrën se si adhuruesit e saj ishin mësuar ta njihnin atë. Dua Lipa ndan në Instagram shkrepjen e një seti fotografik të sapo bërë për kopertinën e Vogue: ndryshimi i saj i ka lënë të gjithë pa fjalë.

Pothuajse e panjohur, këngëtarja e “Prisoner” (kënduar së bashku me Miley Cyrus, ka synuar një bionde shumë të shkurtër që i ndryshon pamjen dhe i jep shumë. Sensuale dhe elegante në të njëjtën kohë, Dua Lipa, e lindur në 1995, nuk ndalet kurrë fitoni mbështetje edhe në këtë mënyrë. Ylli, një muzë e vërtetë në rrjetet sociale (me pothuajse 59 milion ndjekës) është bërë një referencë për revistat më të famshme të modës në botë. “Unë filloj 2021 duke u sjellë si një kameleon i vërtetë që jam!” postimi i bërë gjatë xhirimeve për Vogue Fotografi e shpërndarë për ndjekësit e Instagram, në të cilën ajo tregon pamjen e saj të re të shkurtër dhe platin, i fitoi të gjithë, duke mbledhur rreth një e gjysmë milion “pëlqime” brenda disa orësh nga botimi i saj.