Horoskopi për javën 19-25 qershor. Shigjetari jeton një periudhë ëndrrash në marrëdhënien në çift

jo javë fillon nën ndikimin e një hëne të re te Binjakët, e cila u zhvillua më 18 qershor. Është koha të vendosni synime të reja dhe të ëndërroni për planet tuaja të së ardhmes. Por sekreti është të mos nxitoni dhe të mendoni dy herë përpara se të merrni një vendim.

Më 21 qershor, Dielli hyn në shenjën e Gaforres dhe në të njëjtën ditë festojmë solsticin e verës. Stina e Gaforres, një shenjë kardinale e ujit, na nxit të marrim iniciativën dhe të mësojmë se si të menaxhojmë edhe emocionet më të forta. Marsi dhe Mërkuri formojnë një aspekt në të njëjtën ditë dhe na frymëzojnë të marrim vendime të shpejta dhe të jemi plot entuziazëm.

Një tranzit i rëndësishëm astral ndodh më 19 qershor, kur Jupiteri formon një sekstil me Saturnin. I njëjti aspekt ka ndodhur edhe më 21 dhjetor 2020, që do të thotë se do të përballemi me emocione dhe situata të ngjashme me ato të asaj periudhe.
Zbuloni horoskopin e javës 19-25 qershor për shenjën tuaj të horoskopit:

Dashi
Hëna e re te Binjakët është një ftesë për ju që të afroheni me sigurinë që ofron shtëpia juaj dhe vendet që doni më shumë. Shikoni përreth dhe shijoni më shumë atë që shihni. Keni nevojë për qetësi gjatë kësaj periudhe dhe duhet të keni prioritet komoditetin e shtëpisë.

Demi
Hëna e re te Binjakët është një shans për ju që të gjeni zgjidhje kreative për problemet tuaja financiare. Mund të jetë e vështirë për të analizuar në detaje dhe kjo hënë e re nuk ju ofron më shumë qartësi, por do t’ju ndihmojë të mos keni frikë nga ajo që zbuloni. Marrja e kontrollit të burimeve tuaja do t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë në sezonin e gaforres dhe të gjeni më shumë gëzim në jetën e përditshme.

Binjakët
Hëna e re që ndodh në shenjën tuaj ju lejon të keni një qasje më të butë në lidhje me shëndetin, imazhin dhe identitetin tuaj. Ndoshta jeni përpjekur të ktheheni në formë, të përmirësoni dietën tuaj ose të zbuloni një pamje të re që ju përshtatet në mënyrë të përkryer. Por kjo hënë e re ju ndihmon ta doni veten më shumë dhe ta trajtoni veten me dhembshuri, siç do të bënit me një mik të dashur.

Lexoni pjesën tjetër në WOWbiz.al