Komunikatë e policisë për 2 vjedhje Lushnje /Divjakë 13 korri 2023

Zbardhen 2 vjedhje të shumave të konsiderueshme të parave, në një banesë në Divjakë dhe në një lokal në Lushnjë.

-Në Divjakë, 3 autorët e dyshuar të vjedhjes së një shume parash në një banesë, u proceduan në gjendje të lirë, për shkak të moshave. Bashkëpunëtori i tyre, gjithashtu i mitur, u shpall në kërkim.

-Në Lushnjë, u arrestua 34-vjeçari që vodhi një shumë parash, në një lokal.

Si rezultat i veprimeve të menjëhershme dhe profesionale hetimore, për 2 raste vjedhjesh të denoncuara përkatësisht në komisariatet e Policisë Divjakë dhe Lushnjë, u bë i mundur identifikimi dhe procedimi penal i autorëve të dyshuar të këtyre rasteve.

-Në Divjakë, u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shkak të moshave, për dy shtetas 16-vjeçarë dhe për një shtetas 15 vjeç, si dhe u shpall në kërkim një shtetas tjetër 15 vjeç, pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, më datë 01.07.2023, kanë vjedhur në banesën e një shtetasi, një shumë të konsiderueshme parash.

-Në Lushnjë, u arrestua shtetasi E. C., 34 vjeç, banues në fshatin Allkaj, Lushnjë, pasi dyshohet se ka vjedhur një shumë parash, në një lokal.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

#angazhimpërkushtimsakrificë👮️🚔
#tëvendosurkundërkrimit✅
#nëçdoskajtëvendit🇦🇱
#nëshërbimtëqytetarëve👮️🤝🙍️
#denonconë112📞