Lushnje ,shpërthim me lëndë plasëse në një banesë.

Lushnjë /Informacion paraprak

Rreth orës 21:45, në lagjen “18 Tetori”, Lushnjë, në një banesë së është hedhur një sasi e vogël lëndë plasëse. Si pasojë janë shkaktuar dëme të vogla materiale.


Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor, për të kryer veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.