Motocikletat vazhdojnë të jenë burim aksidentesh në rrugët rurale

Motocikletat vazhdojnë të jenë burim aksidentesh në rrugët rurale.  https://youtu.be/iVS6NnqR1aw

Paraditen e 27 qershorit  në rrugën rurale Ngurrëz Imshtë, motocikleta dhe një motomjet janë përplasur. Motomjeti hynte në parcelë për të ngarkuar grurin ndërsa motorri me dy persona është përplasur në asfalt duke aksidentuar rëndë drejtuesin Emirjon B. 40 vjec dhe shokun e tij Agim P 60 vjec.
<span;>Si rezultat i përplasjes në rrugë drejtuesi i motocikletes dhe bashkeudhetari i tij janë dëmtuar rëndë dhe janë dërguar në spitalin  lushnjes.
<span;>Policia dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit
<span;>Javët e fundit në këtë segment rrugor pati dhe një hunbje jete kur një motorrcikletë u përplas me nje furgon.
<span;>Shpejtësia e lartë dhe mos vendosja e kaskës janë dy elementë të cilët kanë rezultuar fatale edhe në jetë njerëzish
<span;>Dy të plagosurit janë nën kujdesin e mjekëve .