Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu vazhdon tu bëjë thirrje qytetarëve të mbrohen nga Covid-19, pasi duke respektuar masat mund të ndalet përhapja e këtij virusi. Manastirliu shkruan në facebook se: “Virusi përhapet shumë lehtë, duke rrezikuar shëndetin e gjithësecilit! Por po kaq lehtë mund të ndalet, nëse zbatohen në përditshmëri […]

Edhe pse akoma nuk është bërë një konfirmim zyrtar nga Ministria e Shëndetësisë, dasmat dhe ahengjet e ndryshme muzikore u njoftua se do të fillojnë nga data 1 korrik. Këtë e bëri të ditur ditën e djeshme ministri i Industrisë dhe Tregtisë, Vesel Krasniqi, në një prononcim për Telegrafin, ku […]

Mbyllja nga pandemia fillimisht po bënte mrekulli për mjedisin, por tani dorezat dhe maskat kanë filluar të “pushtojnë” oqeanet dhe detet. Teksa njerëzit nga e gjithë bota rekomandojnë që të përdoren maskat dhe dorezat si mbrojtje nga virusi, një gjë e tillë është kthyer kundër natyrës!, përcjell Lajmi i Fundit.al. […]