Marrëdhënia e kengetares Arilena Ara me menaxherin e saj Popi Kola përflitej prej kohësh, por gjërat nisën të qartësoheshin përmes postimeve të tyre në rrjete sociale. Gjatë izolimit, këngëtarja ka ndarë vazhdimisht foto me ndjekësit e saj në Instagram, ku shfaqte hapur romancën me Popin. Raiffesien Bank brenda artikujve Miq […]

Një ekip ndërkombëtar i studiuesve ka zhvilluar një test jo-invaziv të gjakut që mund të zbulojë nëse një individ ka një nga pesë llojet e zakonshme të kancereve, katër vjet para se gjendja mund të diagnostikohet me metodat aktuale. Testi i quajtur PanSeer zbulon kancerin e stomakut, ezofagut, kolorektalit, mushkërive […]

Kodrat e Levanit janë përfshirë ditën e sotme nga një zjarr që ende vijon të jetë jashtë kontrollit. Më saktësisht zjarri ka rënë anash rrugës nacionale Fier-Levan, ndërsa tani në lëvizje janë vënë edhe autoritetet. Raiffesien Bank brenda artikujve Sipas informacioneve në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet zjarrfikëse të Fierit dhe […]

Fatkeqësisht, megjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 3 qytetarë e kanë humbur betejën me Covid19 në 24 orët e fundit. Një 44 vjeçare nga Durrësi, një pacient 71 vjeçar nga Tirana dhe një pacient 85 vjeçar gjithashtu nga Tirana. Të 3 pacientët kishin disa sëmundje bashkëshoqëruese dhe nuk kanë mundur dot […]

Norma reale e papunësisë ka qenë vazhdimisht një indikator i vendosur në pikëpyetje nga ekspertët, opinioni publik apo edhe vetë politika, sidomos në krahun opozitar, me cilëndo parti qoftë në qeverisje. Shkak për këtë skepticizëm është bërë jo vetëm metodologjia e matjes së shkallës së papunësisë, ku të papunë në […]

Shitet Apartament i madh ne Lushnje 212m2 3 Dhoma gjumi 2 Ballkone Garderobe kuzhine Lavanderi Sistem me ngrohje & ftohje – Chiller Fan Cooler Tavane te varura Mure 50CM me termoizolim te patinuar Gnila elektrike Dritare Alumin Termoizolues super kualitet Shitet e Kompletuar 068 9000 955

Reali i Madridit e përmbush misionin e tij dhe arrin të përfitojë nga barazimi i Barcelonës për të marrë i vetëm kreun e klasifikimit në La Liga. Skuadra madrilene edhe pse vuajti më shumë nga sa ishte parashikuar, arriti të marrë 3 pikët në Barcelonë ndaj skuadrës së Espanyolit dhe […]