Një tërmet i fuqishëm ka goditur pasditen e së martës Meksikën. Lëkundjet e fuqishme kanë qenë me magnitutë 7.5 të shkallës Rihter. Thellësia e epiqendrës raportohet të ketë qenë 12 kilometra ndërsa ende nuk dihet nëse ka rrezik për cunami pasi epiqendra ka qenë pranë brigjeve të Paqësorit. Në disa […]

Tottenham mposhti West Ham 2-0 dhe u rikthye te fitorja pas barazimit javën e shkuar kundër Manchester United. Djemtë e Mourinho mundën “Hammers” falë autogolit të Soucek në minutën e 64 dhe Harry Kane i cili u kthye te goli, duke shënuar në minutën e 82-të. Me këtë tre pikësh […]