Vidhnin naftë dhe lopë, arrestohen 3 shqiptarë në Greqi

Views: 177
0 0

Tre shtetas shqiptarë janë arrestuar mbrëmjen e së premtes 24 mars në Greqi, pasi akuzohen për vjedhje.

Sipas mediave vendase, shqiptarët vidhnin naftë, automjete të ndryshme madje edhe bagëti. Ata u ndaluan në zonën e Messolongi teksa udhëtonin me një makinë tip “Benz”.

Autoritetet thonë se ata ishin nisur për të vjedhur bagëtitë në një stallë në Nafpaktinë e Epërme. Ata rezultojnë si autorë të vjedhjes së 45 kontejnerëve me naftë, një motor dhe një viç në një stallë. Më pas ata ktheheshin në Shqipëri ku i shisnin të gjitha.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Social profiles