Ndiqen penalisht për ndotje.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë, për veprën penale “Ndotja e ajrit, e ujërave dhe e tokës”, për shtetasin D. K., 55 vjeç, banues në Patos, me detyrë përgjegjës në Stacionin e Grumbullimit të Naftës, Zharrëz, pasi nga kontrollet e kryera në bashkëpunim me Agjencinë Rajonale të Mjedisit Fier-Vlorë-Gjirokastër, është konstatuar se në një kanal në fshatin Zharrëz, derdheshin mbetje të hidrokarbureve, për llogari të subjektit ku 55-vjeçari

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.