Ndërron jetë një prej të aksidentuarve në Lushnje.

Ndërron jetë një nga të aksidentuarit e aksidentit  me mororr në Lushnje.

G .Xh. nuk ka mundur ti mbijetoje plagëve dhe ka ndërruar jetë ne spitalin e traumës.

Ndërsa drejtuesi i motocikletës është në gjendje koma në spitalin e traumes në tirane.

G .Xh. tentoi të  kalonte rrugën nga njëri krah në tjetrin ,por e ka përplasur motorrcikleta e drejtuar nga L.D.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor të DVP Fier referuan materialet në Prokurori pasi  shtetasi L. D., 37 vjeç, banues në Lushnjë,

duke drejtuar motomjetin, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e motomjetit dhe ka përplasur  këmbësorin, shtetasin G. D., 49 vjeç, i cili ka ndërruar jetë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.