Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu vazhdon tu bëjë thirrje qytetarëve të mbrohen nga Covid-19, pasi duke respektuar masat mund të ndalet përhapja e këtij virusi. Manastirliu shkruan në facebook se: “Virusi përhapet shumë lehtë, duke rrezikuar shëndetin e gjithësecilit! Por po kaq lehtë mund të ndalet, nëse zbatohen në përditshmëri […]

Një ngjarje e çuditshme është shënuar në Meksikë, ku sipas mediave lokale, trinjakë të porsalindur kanë rezultuar pozitivë me COvid-19. Dy prej trinjakëve, djalë dhe vajzë, janë në gjendje të mirë dhe po trajtohen në një spital në San Luis Potosi, ndërsa foshnja tjetër ka paraqitur probleme dhe është vendosur […]

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov ka shkelur rregullat për ndalimin e përhapjes së korónavirusit dhe është futur në një kishë pa maskë. Për këtë veprim u gjóbit me 153 euro. Lajmin e bëri të ditur ministri i shëndetësisë Kirill Ananiev sot (23 qershor). Një ditë më parë, Ananiev i bëri […]